Kriyojenik Tanklar

1be42e9d-743d-4b26-ad93-7b76e663321d-1024x576

Kriyotank veya kriyojenik tank donmuş biyolojik materyali depolamak için kullanılan bir tanktır. “Kriyotank” terimi, sıvı oksijen ve sıvı hidrojen gibi süper-soğuk yakıtların depolanması anlamına gelir.

 

Sıvılaştırılmış gazlar, metal işleme, tıbbi teknoloji, elektronik, su arıtma, enerji üretimi ve gıda endüstrisi gibi çok çeşitli uygulamalarda kullanılır. Bugün, bu endüstriyel gazların giderek daha fazlası, kriyojenik sıcaklıklarda sıvı halde müşterilere ulaştırılmakta ve daha sonra kullanılmak üzere sahada depolanabilmeleri sağlanmaktadır. Aşağıdaki sıvılaştırılmış gazlar için kriyojenik tanklar sunuyoruz:

 

Sıvı azot (LIN)

Sıvı argon (LAR)

Sıvı oksijen (LOX)

Sıvı karbondioksit (LCO2)

Sıvı hidrojen (LH2)

Sıvı doğal gaz (LNG)

Sıvı azot oksit (LN2O)

Tanklar 3,000 ila> 100.000 litre arasında değişmektedir ve sırasıyla 18, 22 veya 36 bar’lık standart çalışma basınçlarına sahiptir.

 

Kriyojenik tanklarımız çok çeşitli uygulamalar için kullanılabilir. Düzgün dağıtım lojistiği ve düşük maliyetli seri üretimini sağlamak için standartlaştırılmıştır. Her bir tank vakum yalıtımlı ve dikey veya yatay kurulum olarak teslim edilebilir. İç kaplar ve borular yüksek kaliteli temizlik sağlamak için paslanmaz çelikten imal edilmiştir – özellikle gıda ve elektronik endüstrisi için önemlidir. Kriyojenik tanklarımızın dış kabukları özel olarak kaplanmıştır ve üstün yalıtım sağlamak için moleküler elek adsorbenti olan bir vakum perlit sistemi uygulanır.