Kurumsal

1996 Yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren BOMAK Makina İmalat Sanayi Ltd. Şti. yurtiçi ve yurtdışında yatırım yapan firmaların makina ve ekipman taleplerini karşılamak üzere kurulmuştur.
Tank üretimlerini tescil ettirmiş olduğu BOTANK ile yapmakta, Isı Değiştirici Eşanjör üretimlerini yine tescil ettirmiş olduğu BO-X ile yapmaktadır.
BOMAK, T.C. Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2017 yılında Türkiye’nin 129. Tasarım Merkezi olarak onaylanmıştır. BODESIGN Markası da BOMAK Tasarım Merkezi için tescil ettirilmiştir.
Petrol ve Türvlerinin Buhar Geri Kazanım Sistemleri de, tescilli BOVARES Markası ile yapılmaktadır.
Firmamızda ISO 9001:2015 kalite Güvence Sistemi uygulanmaktadır. 2006 yılında belge alınmış ve gerekli güncellemeler düzenli olarak yapılmaktadır. Buna ek olarak ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 18001:2015 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi uygulunmakta olup, 2014 yılında belgelendirilmiştir. ISO EN 3834-2 Kaynaklı İmalat Yönetim Sistemi TUV Nord’dan alınmıştır.
BOMAK Makina, Dünyanın önde gelen firmaları ile Türkiye’nin ağırlıkla ilk 100’ünde bulunan firmalara (SIEMENS, BASF, SABIC, MEY DIAGEO, BP, CATERPILLAR, MANTRAC, ZIEMANN, AKSA AKRİLİK, PETKİM, AYGAZ, CENAL ELEKTRIK, ENERJİSA, ZORLU ENERJİ, HABAŞ, KİBAR HOLDİNG, ERDEMİR GRUP, TOROS TARIM, TEKFEN HOLDİNG, EFES PİLSEN, ŞİŞECAM vb.) başarılı hizmetler sunmaya devam etmektedir.
Firmamız aşağıda belirtilen konularda karbon çelik, paslanmaz çelik, alaşımlı çelik ve titanyum üretimlerle hizmet vermektedir:
Isı Değiştirici / Eşanjör Tasarımı, İmalatı ve Montajı
Basınçlı, Karıştırıcılı, Isıtıcılı Tank ve Teknolojik Ekipman Tasarımı, İmalatı ve Montajı
Proses Borulama ve Mekanik Montaj
Anahtar Teslim Endüstriyel Tesis Kurulumu
Yangın Algılama ve Sulu,Gazlı ve Köpüklü Söndürme Sistemi Tasarımı Tedariki ve Montajı

Müşterilerimize en iyi kaliteyi en doğru fiyata, en kısa zamanda sunmak, sorunlara optimum çözümler üretmek, üstün iş ahlakı ve dürüstlük ilkesi ile hareket etmek, ulusal ve uluslar arası standartlara uygun, çevreye duyarlı, enerji verimliliği yüksek çözümler sunarak sürdürülebilir, güvenilir ve maksimum müşteri memnuniyetine odaklanmış bir çözüm ortağı olmak ana hedefimizdir.
Firmamız sahip olduğu ilkeli, takım çalışmasına inanan, konusunda uzman,teknolojiyi yakından takip eden, müşterilerinin sorunlarına alternatif çözümler önerebilen,kurulduğu günden bu yana en yüksek kaliteyi sunma gayretinde olan nitelikli kadrosuyla SIFIR KAZA hedefiyle müşterilerinin güvenini kazanarak hızla büyümektedir.

BOTANK’ın vizyonu, değerlerimizden ödün vermemek kaydıyla en kısa sürede Dünya’da benzer üreticiler arasında önde gelen 100 firmadan biri olmaktır.
Bu vizyona ulaşmak için BOTANK;
İnsan faktörünün en önemli unsur olduğu bilincindedir.
Gelişime açık, kurumsal, güvenilir, bağımsız ve kârlı bir şirkettir.
Çalışanları ile liderlik sorumluğunu paylaşmaktadır.
Gerekli teknolojiye ve know-how’ a sahip olması müşterilerine rakiplerine daha uygun çözümler sunabilmesini sağlamaktadır.
Sosyal değerlere ve çevreye saygı duymaktadır.

Müşteri odaklı hizmetimiz iş hayatındaki her alan gibi alışkanlık derecesinde çalışarak mükemmele ulaşılan bir sanattır. Müşterilerimizin taleplerini beklentilerinin üzerinde karşılayabilmek için söz konusu anlayışımızı sürekli geliştirmekteyiz.
Varlığımızı sürdürebilmek ve Türkiye ile Uluslararası pazardaki başarılı hizmetlerimizi devam ettirebilmek için müşterilerimizin taleplerini en iyi şekilde yerine getirmek ve değer yaratmanın kaçınılmaz olduğu bilincindeyiz. Sonuç olarak gelişim için müşterileri odaklı stratejiler yönelik bir bakış açısı uygulamaktayız. Dört ayaklı başarı planımızın ikinci ayağı Müşteri memnuniyetidir.

Müşteri odaklı hizmetimiz iş hayatındaki her alan gibi alışkanlık derecesinde çalışarak mükemmele ulaşılan bir sanattır. Müşterilerimizin taleplerini beklentilerinin üzerinde karşılayabilmek için söz konusu anlayışımızı sürekli geliştirmekteyiz.
Varlığımızı sürdürebilmek ve Türkiye ile Uluslararası pazardaki başarılı hizmetlerimizi devam ettirebilmek için müşterilerimizin taleplerini en iyi şekilde yerine getirmek ve değer yaratmanın kaçınılmaz olduğu bilincindeyiz. Sonuç olarak gelişim için müşterileri odaklı stratejiler yönelik bir bakış açısı uygulamaktayız. Dört ayaklı başarı planımızın ikinci ayağı Müşteri memnuniyetidir.

Devamlılığı sağlayabilmenin yolunun istikrarlı başarıların oluşmasını sağlayacak sistemleri oluşturmak ve uygulamaktan geçtiğine inanmaktayız. BOTANK olarak şartların gerektirdiği güncel bilgisayar programları, histogramlar, iş programları, yerine getirilecek aktivitelerin planlanması ve analiz edilerek bilgi bankamızda verilen güncellenmesi bize etkili öngörüler yapmamıza olanak sağlamaktadır.Bu sayede çözüm ortağı olarak gördüğümüz müşterilerimizle her iki tarafın da kazançlı çıktığı projelere imza atıyoruz. Güncel ve gelecekteki başarılarımızın devamı için şartların gerektirdiği sistemlerin organizasyonumuza adaptasyonu ve az önce belirtilen matematiksel modeler vazgeçilmezimiz arasındadır.Dört ayaklı başarı planımızın üçüncü ayağı Planlama ve Metodolojidir.

BOTANK’ın hedeflerine ulaşması için en önemli gücü ekibinden gelmektedir.Ekibimizin sağlığı ve emniyeti BOTANK’ın geleceğinin sürekliliği anlamına gelmektedir.Buna bağlı olarak,yapılan her aktivitede sağlık,emniyet ve çevre(SEÇ) ile ilgili gerekli tüm tedbirler alınmaktadır.

BOMAK Makina bu konulara verdiği önem doğrultusunda 2014 yılında ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarını almıştır.

Buna ek olarak, periyodik eğitimlerimize SEÇ konuları da dahil edilerek önemi işlenmektedir. Söz konusu bu eğitimler başarılarımızın temelinde yer almaktadır. Dört ayaklı başarı planımızın dördüncü ayağı Sağlık, Emniyet ve Çevredir.

AR-GE çalışmalarımızın dışında AVRUPA BİRLİĞİ Ülkelerinin innovasyon çalışmalarını yürüten EUREKA platformundan diğer ülkelerde devam etmekte olan AR-GE çalışmalarına katkıda bulunmak üzere BOMAK davet edilmiştir.
KOSGEB’e sunulan ”Esnek Üretim Sistemleri ile Rekabet Gücünün Arttırılması ve Uluslararası Pazar Payının Arttırılması” projemiz onaylanmıştır.
Çukurova Kalkınma Ajansına sunulan ”Rekabet Gücünün Arttırılması Mali Destek Programına Sunulan 3 yeni ürünle Sektör Liderliğine Doğru”isimli projemiz onaylanmıştır.

BOTANK’ın gelecekle ilgili vizyonuna en uygun projenin tesbiti üzerinde değerlendirmeler devam etmektedir.